T5 Firmware upgrade

Az utóbbi időben sikerült közelebbről megismerkednem az Oracle T5 termékcsaládjával. Sajnos első találkozásunk kicsit bajos volt. Memória hiba, amit semmi sem mutat ki, csak egyszerűen nem sikerül az LDOM-nak a kijelölt memórja nagyságát lefoglalni. Úgyhogy megnéztük van-e friss firmware, és kiderült, hogy az idei bejelentést követően hat firmware-t is kiadtak. Csak nem sebtében kellett piacra dobni? Úgyhogy sikeresen végigjártam egy firmware upgrade procedúrát.

Nem sokszor volt eddig szerencsém hozzá, így úgy gondoltam lejegyzem a lépéseket.

Lépjünk be a console web interface-be.

t5-firmware1

Fontos, hogy a gépet kapcsoljuk ki. A képen látszik az eredeti firmware verziója.

t5-firmware2

A menüben válasszuk az ILOM Administration / Maintenance menüpontot.

t5-firmware3

Lépjünk be az Upgrade mode-ba.

t5-firmware4

Egy ablak fog figyelmeztetni az upgrade következményeire. Ha tudjuk mit csinálunk, akkor menjünk tovább.

t5-firmware5

Adjuk meg a letöltött firmware file helyét. Használhatunk távoli URL-t is, vagy kiválaszthatjuk a saját gépünkön.

t5-firmware6

Az image feltöltődik.

t5-firmware7

Leellenőrzi a file-t.

t5-firmware8

Ha mindent rendben talál, megmutatja mit is töltöttünk fel, es miről mire fogunk upgradelni.

t5-firmware9

A Start Upgrade gombra kattintva el is indul a folyamat.

t5-firmware10

A progess mezőben folyamatosan látni fogjuk, hogy hol tart.

t5-firmware11

Mindjárt kész.

t5-firmware12

Az update elkészült.

t5-firmware13

Ekkor még a flashelés nem ért véget.

t5-firmware14

Csak, amikor ezt a képet látjuk.

t5-firmware15

A gép automatikusan újraindul. Nem kell megijedni, ez eltarthat 5-10 percet is, mire teljesen elérhető lesz újra.

t5-firmware16

Mikor újra elérhető lesz, akkor az új firmware verziót kell látnunk.

t5-firmware17

Ezek után csak újra be kell kapcsolni a gépet.

t5-firmware18

Végszó

A gép bekapcsolását követően egy teljes POST fog lefutni, ami megint csak 5-10 percet vehet igénybe. Számoljunk azzal, hogy teljesen kiöli a devaliasokat, illetve egyik gép esetében a SPconfigot is lenullázta. Így ha sok és releváns adatokat tárolunk ezeken a helyeken, én ajánlom egy file-ba dumpolást is. Biztos ami biztos.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük