A Leopard-ban szinte minden programnak vannak olyan beállítási lehetőségei, amiket nem találunk meg a menüben. Ezeket külön Terminal-parancsokkal varázsolhatjuk elő. Itt lesz egy csokorra való!
Előljáróban egy két dolog. Az itt található parancsok nagy része csak a Leopardban működik. Szinte minden esetben újra kell indítani az alkalmazást, hogy érvénybe lépjenek az új beállítások. A Finder és a Dock esetében ez talán nem olyan egyértelmű, ott erre is használjunk Terminal parancsokat: „killall Dock” / „killall Finder”.
Na, akkor lássuk a listát:
Spaces
defaults write com.apple.dock workspaces-edge-delay -float 0.5
Csökkenti a késleltetést, amikor egy ablakot áthelyezünk. Az alapérték 0.75.
defaults write com.apple.dock workspaces-wrap-arrows -boolean NO
Kikapcsolja a wrap-around-ot, amikor a CTRL + nyilakkal váltogatsz a munkafelületek között. Ha vissza akarod állítani a végén a NO helyett YES.
Stacks
defaults write com.apple.dock persistent-others -array-add ‘{„tile-data” = { „list-type” = 1; }; „tile-type” = „recents-tile”; }’
Megjelenít egy Recent Applications (mostanában használt alkalmazások) menüpontot a Stack menüben.
Kikapcsolása (vigyázz! Törli a stack-eket is):
defaults delete com.apple.dock persistent-others
Dock
defaults write com.apple.dock no-glass -boolean YES
A Dock-ot 2D-re állítja át. Visszaállításhoz ugyanez a parancs kell, csak a végén YES helyett NO.
defaults write com.apple.dock tilesize -int 256
Lehetővé teszi, hogy nagyobbra állítsd a Dock-ot, mint amennyit a Slider-el lehet a beállításoknál. Ne állítsd nagyobbra, mint 256. Visszaállítás a Slider-el.
defaults write com.apple.dock largesize -int 512
Lehetővé teszi, hogy nagyobbra állítsd a Dock Magnification-t, mint amennyit a Slider-el lehet a beállításoknál. Ne állítsd nagyobbra, mint 512. Visszaállítás a Slider-el.
defaults write com.apple.dock enable-spring-load-actions-on-all-items -boolean YES
Minden Dock elemet Spring Loaded-á tesz. Ez azt jelenti, hogy ha ráhúzol egy fájlt, akkor azt megnyitja, vagy az ablakot kihozza, elemtől függően.
Kikapcsoláshoz ugyanez a parancs, csak a végén YES helyett NO.
Finder
defaults write com.apple.finder FXListViewStripes -bool FALSE
Kikapcsolja a csíkokat a lista nézetben. Visszaállításhoz ugyanez a parancs, csak a végén FALSE helyett TRUE.
/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user
Az Open with menüt állítja helyre, kiveszi a duplikált bejegyzéseket.
defaults write com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool YES
Az ablakok elnevezésében megjeleníti a teljes elérési utat. Kikapcsolásához ugyanez a parancs, csak a végén YES helyett NO.
Spotlight
sudo chmod 0 /System/Library/CoreServices/Spotlight.app
Kikapcsolja a Spotlight ikont. A beállítások érvényesítéséhez még egy parancs kell: killall Spotlight. Az ikon visszahozásához ugyanez a parancs, csak a végén 0 helyett 755.
Time Machine
sudo defaults write /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.backupd-auto StartInterval -int 7200
Megváltoztatja a Time Machine archiválási időközeit. Az alapérték 3600 (másodperc). Változtatáshoz kell az administrator jelszó.
iCal
defaults write com.apple.iCal IncludeDebugMenu YES
Engedélyezi a Debug menüt az iCal-ban. Kikapcsolásához ugyanez a parancs, csak a végén YES helyett NO.
Safari
defaults write com.apple.Safari DebugConfirmTossingUnsubmittedFormText NO
Kikapcsolja azt a figyelmeztető üzenetet, amit olyan ablak bezárásakor ad, ahol olyan információkat vittél be, ami még nincs elmentve. A visszaállításhoz ugyanez a parancs, csak a végén YES helyett NO.
defaults write com.apple.Safari WebKitDeveloperExtras -bool TRUE
Engedélyezi a Web Inspectort. Ezt majd jobb kattintással tudod előhozni bármilyen weblap esetén (Inspect Element), megjeleníti a forráskódot. Kikapcsoláshoz ugyanez a parancs, csak a végén TRUE helyett FALSE.
defaults write com.apple.Safari DebugUsePieProgressIndicator -bool TRUE
Alaphelyzetben a Safari az oldal letöltöttségi állapotát a címsorban láthatjuk, ahogy a szín megtölti balról jobbra. Ez a parancs a Mail-ből már ismert kördiagramot használja ehelyett. Visszaállításhoz ugyanez a parancs, csak a végén TRUE helyett FALSE.
Menubar
Az összes itteni beállításhoz szükség van az administrator jelszóra, és a változtatások életbe lépéséhez újra kell indítani a Mac-et.
sudo defaults write /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.WindowServer ‘EnvironmentVariables’ -dict ‘CI_NO_BACKGROUND_IMAGE’ 1
Kikapcsolja a menü átlátszóságát, ehelyett fehér alapú lesz.
sudo defaults write /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.WindowServer ‘EnvironmentVariables’ -dict ‘CI_NO_BACKGROUND_IMAGE’ 0
Kikapcsolja a menü átlátszóságát, ehelyett szürke alapú lesz.
sudo defaults delete /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.WindowServer ‘EnvironmentVariables’
Visszaállítja az alap átlátszó menüt.
Minden alkalmazáshoz
defaults write -g PMPrintingExpandedStateForPrint -bool TRUE
A parancs használata után az alkalmazások a kiterjesztett nyomtatási ablakot használják majd. Kikapcsolása ugyanezzel a paranccsal, csak a végén TRUE helyett FALSE.
Remélem mindenki talált benne valami hasznosat!
Arra nincs valami hasznos kód, hogy az utoljára folytatott beszélgetést ne nyissa meg az iChat minden induláskor?!
Tudtunkal nincs :( Bar nemtudom ez mennyire zavaro tenyzeo :D
és esetleg a dock tükröződésének kikapcsolására ?
Heló! Nos elég hülye kérdésem van: Feltettem a Lopardot, szép is jó is, működik is, meg minden, de csak 1024*768 ban, és nem engedi álltani a felbontást, pedig nekem 1440*900 kéne! a videókártyámat pedig nem tudtam beálltani, mert nem mutatott hozzá való drivert! Valaki nem tud segteni? a Videókártyám elég elavult, de birja az 1440*900 at, meg minden! ja a Tipusa: Nvidia GeForce FX 5600 Ultra. Valaki segítsenn!!!!
Gondolom ha ilyen problemad van, akkor nem egy Apple gepen probalod hasznalni hanem PC-n. Ez sok sok problemat fog meg jelenteni, mivel az Apple az OS-t alapvetoen csak a sajat HW-eire fejleszti.
Igy a TE nem feltetlenul tamogatott kartyaidra van nem letezik majd megfelelo driver, vagy pedig vki altal jobb-rosszabb barkacsolt dologokkal fog menni.
Erre ez a nem tudja azt a felbontast amit a kartya birna jo pelda. OSX86 (ez a hackintosh amit valoszinuleg hasznalsz) forumokon probalj meg erdeklodni.