Akkor kezdjük az előző részek tartalmával. Kezdtük ugye a felhasználók, csoportok, jelszók tárolását központilag cikkel. Azután jött egy írás, hogyan tudjuk az automount home könyvtárak beállítását is LDAP-ba integrálni. A klienseken az LDAP clien-t inicializálása manuálisan már iszonyatosan bonyolulttá vállt. Rengeteg sor, könnyen hibát lehet benne véteni. Természetesen ezt is le tudjuk egyszerűsíteni profilok használatával.
„Solaris 10 – LDAP profile használata” olvasásának folytatása
Hónap: 2010 július
Solaris 10 – Centrailizált LDAP automount
Az előző cikkben felvázoltam azt, hogy lehet centralizáltan kezelni a felhasználóink adatát. Egy még régebbi cikkben beszéltem arról, hogy is működik a Solaris 10 automount service. Akkor most nézzük, hogy lehet ezt a kettőt összegyűrni és miért is lesz ez jó.
„Solaris 10 – Centrailizált LDAP automount” olvasásának folytatása
Frankfurt – A felhőkarcolók városa
Bár a munkám szempontjából Frankfurt a legmeghatározóbb központ, eddig még nem sikerült ide eljutnom. Most egy új munka miatt lehetőségem adódott rá egy hét erejéig, én pedig csak néztem és néztem.
„Frankfurt – A felhőkarcolók városa” olvasásának folytatása
Solaris 10 centralizált authentikáció OpenLDAP által
A következő írásban folytatjuk az alkalmazások beállítását. Bár ez se a tipikus végfelhasználói alkalmazás lesz, adminisztráció szempontjából viszont majdnem elengedhetetlen több server esetén. Én a következőkben a népszerű, és egyszerű OpenLDAP server által felépített centralizált authentikációt fogom szemléltetni.
„Solaris 10 centralizált authentikáció OpenLDAP által” olvasásának folytatása
Linux LDAP kliens Mac Os X Server Open Directory
Amennyiben már rendelkezésünkre áll egy Mac Os X Server által nyújtott Open Directory (leírást lásd itt), akkor használjuk ki, hogy nem csak Mac OS X rendszereket tudunk vele integrálni, hanem Linuxokat is. Persze itt kicsit másképp fog történni, mint Mac OS X alatt.
„Linux LDAP kliens Mac Os X Server Open Directory” olvasásának folytatása